Přeskočit na hlavní obsah

Věneček nebo rakvičku?

  Podobné volbě bude muset asi brzy čelit Tristní Sebranka z Hradce Králové. Stále jim totiž v útulku (dále jen útrpku) zbývá děsivé dědictví v podobě Slepičky s Kohoutkem, přestože jejich "práci" vykonává Fanda Sulc s Pupínkem (resp. Fanda sedí u PC a Pupek diktuje...pomalu). Takže skutečně stále NENÍ pravda, že má útrpek nové vedení, výše jmenovaní zoufalci se jenom snaží dělat trochu lepší PR.

          Protože si ale údajně nový smluvní veterinář vymínil, že bude spolupracovat s útrpkem pouze za předpokladu, že tam nebude žádná drůbež, Pytlík s Krtečkem o jejich návrat tak úplně nestojí. No jo, ale kam s nimi? Vyhodit je každopádně nemůžou, protože by Slepice mohla začít mluvit o všech těch šmečkách a podvodech a navíc by někdo (KDO ASI?) mohl upozornit na fakt, že pokud se tento páreček skutečně dopouštěl něčeho nelegálního, jak je možné, že je vyhozen až teď, tzv. s křížkem po funuse. Pytlík bude muset našlapovat velmi obezřetně, protože je jasné, že teď už je Tristní Sebranka trochu víc vidět než před rokem. A přestože jsou oba pánové evidentně nedotknutelní, ať již kvůli svým blízkých osobním vazbám na vysoké představitele města nebo z důvodů jiných, bylo by od nich přinejmenším lehkomyslné si teď naběhnout nějakým neuváženým krokem.

          Na základě famózního vystoupení, které představil JUDr. King (aka Zdenda) a řeznické duo Nová Šiška, je jasné, že Slepička bude ještě dost kopat (ne hroby, na to má lidi). Je přímo neuvěřitelné, že se jí podařilo přesvědčit Zdendu, aby si na jednání zastupitelstva obrazně řečeno nasadil šaškovskou čepici a pronášel věty typu: "Paní H. kategoricky odmítá veškerá obvinění pro své osobě. Zdůrazňuje, že vedoucí útulku je více než 5 let a za tuto dobu se nedopustila ničeho nebo žádného závažného pochybení, které by jí bylo prokázáno". Domnívám se, že jí tím úplně dobře neposloužil, protože z uvedeného tvrzení vyplývá, že jí její eventuální pochybení prozatím prokázána nebyla. V tom bychom se tedy se Zdendou shodli, ale neboj Zdendo, makáme na tom!  

          Řeznické duo Nová Šiška představilo číslo s názornými ukázkami a v podstatě opakovalo své staré a pro velký úspěch mnohokrát opakované vystoupení s názvem "Zatloukat, zatloukat, zatloukat!" Tedy nic jiného se ani čekat nedalo. Zatímco vystoupení principála jmenovaného dua znělo v podstatě profesionálně a nanejvýš sebevědomě, Šiška působila dosti nejistě. Její výstup mohl dokonce budit dojem, že je tzv. "pod parou". Zde musíme ale naše milé čtenáře upozornit, že to je veliký omyl! Vystoupení nedosahovalo běžných kvalit právě proto, že Šiška neměla svou obvyklou "hladinku", díky které se jí zatím daří jakž takž se protloukat životem, přestože byla právě pro chlast z místa veterinářky opakovaně vyhozena. Na mě osobně její proslov působil tak, že by si ho raději odpustila a tento čas věnovala posezení ve své oblíbené Boudě.     Na tomto můžeme právě pozorovat neuvěřitelné manipulativní schopnosti Slepičky, která zbandala celou partičku (myšleno JUDr. King a duo Nová Šiška), aby jí šla na zastupitelstvo obhájit. Některé příznivce občanské iniciativy KvH rozčílilo, jaké lži tato partička veřejně šířila. Byli však vzápětí uklidněni konstatováním, že takové lži jsou dost možná našim pánům radním a potažmo celé té naší městské šlechtě ukradené stejně jako po dlouhou dobu praktikované podvody Tristní Sebranky.  

          Vraťme se ale k oné osudové otázce. Jaké řešení má tedy dilema: nevyhodit, ale přitom se elegantně a bez rizika zbavit zmiňované drůbeže? Řešení je v podstatě jediné: nechat kur domácí válet se doma na neschopence ještě pár měsíců, než trochu ochladne zájem o celou záležitost a hlavně zájem Slepice vrátit se do Útrpku, a poté nabídnout oběma tučné odstupné, které nebude možné odmítnout. Slepičce by se také mohlo třeba hodit odkoupit od Tristní Sebranky ještě nějaké další zařízení, které jí jistě Pytlík s Krtečkem rádi poskytnou za tzv. "zbytkovou" cenu. Všichni jistě pochopí, že je potřeba se "obalit" (pohřebnickou hantýrkou "vypolstrovat penál") na dobu, kdy už jediným zdrojem příjmů budou nebožtíci. Tedy pokud věříme, že si do budoucna Slepička rozmyslí, jestli bude ještě zkoušet vydělávat na množení psů a surikat. Doufáme, že nikdo se zdravým rozumem by od ní už žádné zvíře nekoupil.

          Každopádně jsme velice zvědaví, jak dopadne audit Tristní Sebranky slibovaný příslušníkem nejvyšší městské šlechty Pirátem Pinokiem (aka Pipi). Bohužel se asi nedají očekávat žádná velká zjištění, když Tristní Sebrance poskytl dost času na zametení důkazů a pro jistotu - tedy pokud to nebyla tisková chyba - nařídil audit pouze za roky 2020 a 2021. V loňském roce totiž Slepice nezaplatila poplatek za vlastní fenku, které se v útulku zbavila, a přestože se již jistě poplatek do pokladničky nějak dostal, nebude (snad) úplně snadné ho zaúčtovat do období, kdy měl být řádně zaplacen. Takže opět - jako na kolovrátku - ŹÁDNÁ ZÁVAŽNÁ POCHYBENÍ NEBYLA PROKÁZÁNA!

          Na závěr si pak dovoluji uvést slova Karla Dolejšího v článku uveřejněném v Britských listech, která dosti dobře vystihují i naši situaci v Královém Hradci - novodobém Kocourkově:

"Leč všechno dosud vyřčené bude mít nakonec podobný osud, jako když hodíte kámen do tůně. Chvíli se snad ještě budou na hladině dělat kola - a pak, aniž se cokoliv podstatného změnilo, se vše vrátí ke statu quo ante."

 


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

FARMA ZVÍŘAT aneb Jsme si všichni rovni, ale někteří jsou rovnější - Aktualizace

     OSOBY A OBSAZENÍ Slepice - Vedoucí útulku - od bývalých zaměstnanců zvaná jako " čiré zlo", "zrůda", " psychopat" apod. Moc ráda manipuluje lidi, hraje si na  chudinku, evid. to s muži velmi dobře umí, vyhrožuje konexemi na PČR a MP, kontakty Tam opravdu má (s kriminalisty jezdí na lovy). Lže jako když tiskne a štve lidi proti sobě. Ke zvířatům nemá žádný vztah, resp. je nesnáší. Množí berňáky, surikaty a jiné, samozřejmě pouze pro zisk. Vlastní pohřební službu, takže ke smrti má specifický vztah.    Kohoutek -  Zástupce vedoucí - čirý oportunista, který je rád, že  bere velmi solidní plat s příplatkem za vedení,  ale odpovědnost nechce mít žádnou. Nemusí  fakticky nic dělat, jen vysedává na lavičce a hulí jednu za druhou. Taky si rád něco z  útulku odveze. Je si jistý svou pozicí,  protože Slepici dohodil místo on a zasadil se o vyhození bývalé vedoucí, která po něm chtěla , aby něco dělal. Na pokyn Slepice udělá i špinavou práci, i když jemu j

O tom, jak zase jednou pravda a láska nezvítězila na lží a nenávistí

  Tak dnes to bude jenom o tom jednom - našem hrdinovi cti a pravdy - Vašíkovi Pašíkovi. Extra výkon, který předvedl u soudního jednání v pozici svědka, by mu mohl závidět i lecjaký šmejd. Po předposledním setkání jsem si tedy o Vašíkovi a jeho morálce mohla myslet leccos, přesto jsem z nějakého prapodivného důvodu věřila, že řekne a dosvědčí to, co slíbil, že řekne a dosvědčí. Nikdy jsem ho do ničeho nenutila, nic jsem od něj nechtěla. Jen, aby potvrdil, co byla pravda. A ejhle! U soudu Vašík v některých případech ztratil paměť, v některých si zase pamatoval až moc dobře --- a hlavně neuvěřitelně. Kdyby se mnou vážený pan soudce tzv. nevytřel podlahu a dovolil mi klást svědkovi připravené otázky, jistě by se bývalo prokázalo, jak to s oním "čestným" prohlášením Vašíka Pašíka je. Při našem posledním osobním rozhovoru se několikát, resp. opakovaně Vašík rozčiloval, že jsem ho svými články de facto zahrnula do "party blbečků". Byl to evidentně jen únikový manévr, ab

Případ fenky Vendy aneb Jak to jednou nakonec dobře dopadlo

  Z výpovědi bývalé zaměstnankyně útulku: „Dne 4. 5. 2022 byla v městském útulku zaevidována fenka bernského salašnického psa, která byla údajně uvázána na Hradečnici a opuštěna svým majitelem. Ve skutečnosti se jednalo o fenku vedoucí útulku H., která obchoduje se štěňaty bernského salašnického psa a množí i jiná zvířata, a feny se rozhodla zbavit, protože již po několikáté nezabřezla. O tomto svém úmyslu hovořila otevřeně již několik dní předem před svými zaměstnanci a zřejmě i před některými členy MP a smluvním veterinářem.  Netajila se ani s tím, že pokud ji někdo do týdne neadoptuje, nechá ji utratit. Fenka byla tedy do útulku přijata, následoval příjezd hlídky MP, která sepsala protokol o nálezu. Fence bylo přiřazeno evidenční číslo 58, dostala jméno Agi (původní jméno bylo Vendy), odhadovaný věk byl uveden 3-4 roky (fenka byla pětiletá). S veterinářem bylo domluveno čipování a očkování. Nabídka k adopci byla umístěna na webové stránky útulku. Dne 15. 5. 2022 byla Agi předána nov