Přeskočit na hlavní obsah

Případ fenky Vendy aneb Jak to jednou nakonec dobře dopadlo


 Z výpovědi bývalé zaměstnankyně útulku:

„Dne 4. 5. 2022 byla v městském útulku zaevidována fenka bernského salašnického psa, která byla údajně uvázána na Hradečnici a opuštěna svým majitelem. Ve skutečnosti se jednalo o fenku vedoucí útulku H., která obchoduje se štěňaty bernského salašnického psa a množí i jiná zvířata, a feny se rozhodla zbavit, protože již po několikáté nezabřezla. O tomto svém úmyslu hovořila otevřeně již několik dní předem před svými zaměstnanci a zřejmě i před některými členy MP a smluvním veterinářem.  Netajila se ani s tím, že pokud ji někdo do týdne neadoptuje, nechá ji utratit.

Fenka byla tedy do útulku přijata, následoval příjezd hlídky MP, která sepsala protokol o nálezu. Fence bylo přiřazeno evidenční číslo 58, dostala jméno Agi (původní jméno bylo Vendy), odhadovaný věk byl uveden 3-4 roky (fenka byla pětiletá). S veterinářem bylo domluveno čipování a očkování. Nabídka k adopci byla umístěna na webové stránky útulku. Dne 15. 5. 2022 byla Agi předána novému majiteli. Měla štěstí, dostala se do dobrých rukou. Její případ mě však utvrdil v tom, že pod stávajícím vedením útulku už dále nemůžu a nechci pracovat.“

Příběh z pohledu Vendy/Agi má tedy šťastný konec, i když mu předcházel opovrženíhodný čin Slepičky. Zbavit se svého psa tímto způsobem dokáže pouze osoba bez špetky morálky a svědomí, o tom není pochyb. Je však třeba na něj nahlížet i z hlediska porušení zákona proti týrání zvířat dle§ 4 odst. 1 s) z.č. 246/1992. Slepička se dále dopustila podvodu a okrádání města, když se vyhnula zaplacení poplatku 4500,- Kč za umístění psa do městského útulku.

Je tu i jiná rovina: odpovědnost veterináře, který fenku údajně hned 4. 5. 2022 v útulku  naočkoval a očipoval. Toto je uvedeno v očkovacím průkazu nového majitele psa. Očkování u nalezených psů se však běžně provádí až po uplynutí několikadenní karantény. Aplikace čipu pak zcela určitě neproběhla, neboť tato byla provedena před pěti lety původní chovatelkou. Máme tedy důvodné podezření na to, že si veterinář účtuje fiktivní zákroky. Zarážející je i to, že hlídka MP přivolaná k „nalezenému zvířeti“ existenci čipu nezjistila. Nezapomínejme ani na to, že toto všechno se děje pod taktovkou technických služeb.

Závěrem děkujeme našim přátelům za neuvěřitelně precizní a obětavou detektivní práci při vyhledání původní chovatelky i nového majitele fenky Vendy/Agi.

A kdo si stále myslí, že Slepička je pro městský útulek přínosem, ať zvedne ruku.

Z výroční zprávy TS:

Pouze ve výjimečných případech, a to za pevně stanovených podmínek, bylo možné přijmout psa i do trvalého umístění v městském útulku, za jednorázovou úhradu.

Komentáře

Anonymní píše…
https://ulozto.live/watch/AMkzj_vLeN
https://ulozto.live/watch/16rDH_K0Zg
https://ulozto.live/watch/3oe86_iA6M

Populární příspěvky z tohoto blogu

FARMA ZVÍŘAT aneb Jsme si všichni rovni, ale někteří jsou rovnější - Aktualizace

     OSOBY A OBSAZENÍ Slepice - Vedoucí útulku - od bývalých zaměstnanců zvaná jako " čiré zlo", "zrůda", " psychopat" apod. Moc ráda manipuluje lidi, hraje si na  chudinku, evid. to s muži velmi dobře umí, vyhrožuje konexemi na PČR a MP, kontakty Tam opravdu má (s kriminalisty jezdí na lovy). Lže jako když tiskne a štve lidi proti sobě. Ke zvířatům nemá žádný vztah, resp. je nesnáší. Množí berňáky, surikaty a jiné, samozřejmě pouze pro zisk. Vlastní pohřební službu, takže ke smrti má specifický vztah.    Kohoutek -  Zástupce vedoucí - čirý oportunista, který je rád, že  bere velmi solidní plat s příplatkem za vedení,  ale odpovědnost nechce mít žádnou. Nemusí  fakticky nic dělat, jen vysedává na lavičce a hulí jednu za druhou. Taky si rád něco z  útulku odveze. Je si jistý svou pozicí,  protože Slepici dohodil místo on a zasadil se o vyhození bývalé vedoucí, která po něm chtěla , aby něco dělal. Na pokyn Slepice udělá i špinavou práci, i když jemu j

O tom, jak zase jednou pravda a láska nezvítězila na lží a nenávistí

  Tak dnes to bude jenom o tom jednom - našem hrdinovi cti a pravdy - Vašíkovi Pašíkovi. Extra výkon, který předvedl u soudního jednání v pozici svědka, by mu mohl závidět i lecjaký šmejd. Po předposledním setkání jsem si tedy o Vašíkovi a jeho morálce mohla myslet leccos, přesto jsem z nějakého prapodivného důvodu věřila, že řekne a dosvědčí to, co slíbil, že řekne a dosvědčí. Nikdy jsem ho do ničeho nenutila, nic jsem od něj nechtěla. Jen, aby potvrdil, co byla pravda. A ejhle! U soudu Vašík v některých případech ztratil paměť, v některých si zase pamatoval až moc dobře --- a hlavně neuvěřitelně. Kdyby se mnou vážený pan soudce tzv. nevytřel podlahu a dovolil mi klást svědkovi připravené otázky, jistě by se bývalo prokázalo, jak to s oním "čestným" prohlášením Vašíka Pašíka je. Při našem posledním osobním rozhovoru se několikát, resp. opakovaně Vašík rozčiloval, že jsem ho svými články de facto zahrnula do "party blbečků". Byl to evidentně jen únikový manévr, ab